Muzea z bogatymi zbiorami, zamki i twierdze górskie oraz kilometry krętych podziemnych korytarzy…

Całe podziemne miasto z czasów II Wojny światowej, jaskinia ze szczątkami niedźwiedzia jaskiniowego, kaplica wyłożona ludzkimi czaszkami czy skansen gdzie nauczą jak piec prawdziwy chleb. Wszystko to czeka na turystów tych małych i dużych, którzy chcieliby poznać historię naszego regionu.

Park Dinozaurów

Karłów, pod Szczelińcem Wielkim.
W Parku znajduje się 30 figur odzwierciedlających prehistoryczne zwierzęta, a wszystko to wkomponowane w malowniczy górski krajobraz z naturalnymi formami skalnymi ukształtowanymi przez naturę.
www.park-dinozaury.pl

Sala Zabaw „Jaś”

Kłodzko, ul. Połabska 1,tel 693-419-603
W ofercie: suchy basen z piłeczkami,dwie zjeżdżalnie tubowe, tor przeszkód , samochodziki, dmuchaniec, trampolina, bujaczki i wiele innych ciekawych zabawek. Zapraszamy dzieci indywidualnie do wspólnej zabawy z rówieśnikami. Rodzice mogą uczestniczyć w zabawie albo odpocząć przy kawie lub herbacie obserwując swoje harcujące pociechy. W ofercie także opieka nad dziećmi. W czasie, gdy dzieci będą się bawiły pod troskliwą opieką, Państwo będą mogli zrobić zakupy lub załatwić pilne sprawy na mieście.
www.salazabawjas.pl

Sztolnia fluorytowa w starej Kopalni Uranu

Kletno, tel. 60188924
Zobaczyć tu można wiele atrakcyjnie oświetlonych wystąpień miejscowych minerałów (fluoryt, ametyst, kwarc i innych). Długość udostępnionych wyrobisk to około 200 m chodników o szerokości 1,5-2 m, wysokości 1,7-do ponad 2 m.
www.kletno.pl

Jaskinia Niedźwiedzia

Kletno, tel. 74 81 41 250
Jedna z najpiękniejszych pod względem szaty naciekowej jaskiń Polski. W osadach na dnie jaskini odnaleziono wiele zachowanych szczątków kostnych zwierząt plejstoceńskich, wśród których dominują kości niedźwiedzi jaskiniowych.
www.jaskinianiedzwiedzia.pl

Muzeum Zabawek

Kudowa-Zdrój, tel. 748664970
Większa część eksponatów przedstawiona jest w formie bajkowych scen lub obrazów przestrzennych.
www.muzeum-zabawek.pl

Muzeum Żaby

Kudowa-Zdrój, tel.748661436
Prezentowane eksponaty mają na celu przybliżenie idei ochrony płazów oraz działań jakie w tym celu zostały podjęte lub będą podejmowane. Muzeum posiada kolekcję ponad 3000 eksponatów pochodzących z blisko 20 krajów świata i 6 kontynentów.
www.muzeumzaby.pl

Skansen „Szlak ginących zawodów”

Kudowa-Zdrój, tel.74 865 55 12
Bilet obejmuje pokaz toczenia naczyń glinianych,wstęp do domu wypieku chleba, do chaty robótek ręcznych, kuźni i mini zoo. W gospodarstwie. Bogusława Gorczyńskiego w Czermnej – 200 m. od Kaplicy Czaszek można zapoznać się z ginącymi zawodami: garncarstwem, młynarstwem i kowalstwem. Atrakcją jest mini ZOO: strusie jedzące z ręki, kilkanaście gatunków bażantów, kurki i koguty ozdobne oraz pawie. Degustacja prawdziwego wiejskiego chleba w cieniu zabytkowego, drewnianego wiatraka.
www.szlakginacychzawodow.com.pl

Park Rozrywki

ul. Słoneczna, Kudowa-Zdrój, tel: 669 160 098
Z urządzeń, które oferujemy do Państwa dyspozycji z powodzeniem mogą korzystać dzieci jak również dorośli.W ofercie: Park linowy, euro-bungee, zorbing, trampoliny, giroscop, gokarty
www.parkrozrywki.net.pl

PIRANHA ADVENTURES

Lądek-Zdrój, Paintball, tel. 500 038 976, 500 038 977, 609 319 573
Paint ball, quady, przejażdżki samochodami terenowymi- offroad, liny.
Fb: Piranha Adventures

Ogród Bajek

Międzygórze, tel.74 813 51 56
Unikatowa kraina wyrzeźbionych w drewnie bajkowych postaci i leśnych domów L. Kriestena, który przez 20 lat tworzył swoje dzieło w hołdzie baśniom i duchowi Gór Liczyrzepie.
www.miedzygorze.com.pl

Letni tor saneczkowy

Polanica-Zdrój, ul. Bystrzycka, tel. 74 869 06 47.
Ponad 450 metrów zjazdu na sankach, w których płozy zastąpiono kółkami a śnieg stalową rynną. Świetna całkowicie bezpieczna zabawa, mimo iż wprawni saneczkarze mogą osiągać szybkość do 40 km/h. Mniej odważni mogą regulować prędkość ręcznym hamulcem.
www.torpolanica.pl

Skansen-mini zoo
Gospodarstwo Agroturystyczne Skansen – Mini Zoo

Wambierzyce, ul. Wiejska 52, tel. 74 871 91 84.
Kolekcja zabytkowych przedmiotów codziennego użytku, dokumentów, rzeźb, skamienielin zgromadzonych przez pana Mariana Garncarskiego. Częścią obiektu jest mini-zoo, w którym obok świnek wietnamskich zobaczymy rodzimego dzika i ich krzyżówkę, daniele z majesta-tycznym porożem i dumne strusie.
www.skanseny.net